"Psikanalizde Ne Çalışılır" Semineri

ODTÜ Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve AYNA Klinik Psikoloji Destek Ünitesi Yöneticisi Prof. Dr. Faruk Gençöz, Psikoloji bölümü öğrencilerimize yönelik düzenlenen "Psikanalizde Ne Çalışılır?" başlıklı konferansa konuşmacı olarak katılarak öğrencilerimizin aklındaki soruları cevaplandırdı.

"Geleneksel Tedavi Yöntemleri: Sağlıkla İlgili İnanışlar" Semineri Prof. Dr. Nuran Elmacı tarafından Kapadokya Üniversitesi'nde verildi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuran Elmacı, “Geleneksel Tedavi Yöntemleri: Sağlıkla İlgili İnanışlar” başlıklı seminerde başta Psikoloji bölümü öğrencileri olmak üzere üniversitemiz öğrenci ve akademisyenlerine inanışların oluşumunu etkileyen etkenler, geleneksel toplumlarda hastalık–sağlık anlayışı ve sağlıkla ilgili inanış örnekleri hakkında bilgiler verdi.

Beyin Farkındalığı Haftası

Beyin Farkındalığı Haftası 2019 etkinlikleri kapsamında üniversitemiz Psikoloji Bölümü öğrencileri, beyin sağlığına dikkat çekmek için Ürgüp ilçe merkezinde çeşitli çalışmalar yaptı. Beyinde yeni yolaklar oluşması için kaldırımda geri geri yürüyen öğrencilerimiz, ayrıca halkı bilgilendirmek amacıyla broşür dağıttı

Belgesel Gösterimi

Dr. Öğretim Üyesi Ferihan Tanrıkut tarafından verilen Psikolojiye Griş ve Genel Biyoloji ve Psikoloji derslerinde gösterilen "Çığır Açan Buluşlar", "Ne Biliyoruz Ki" belgeselleri öğrenciler tarafından merakla izlendi. "Çığır Açan Buluşlar" belgeselinin kazanımı olarak öğrenciler geçmişi tartışmamayı, çünkü her durumun her birey tarafından farklı hatırlandığını öğrendi.

Sevgi ve Disiplin

Psikoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ferihan Tanrıkut tarafından çocuk yetiştirme sanatı hakkında kaleme alınan "Sevgi ve Disiplin" makalesi için tıklayınız.

Psikoloji Öğrencileri ICHUS Ankara'da!

23-24 Kasım 2019'da Ankara'da düzenlenen Uluslararası İnsan Çalışmaları Kongresi'ne (ICHUS) Dr. Öğr. Üyesi Ferihan Tanrıkut ve Psikoloji öğrencileri Kapadokya Üniversitesi'nden katılım sağladılar. Önemli araştırmacılar ile bir araya gelerek alandaki yeni bulguları dinleme imkanı bulan öğrencilerimiz, kongreden katılım belgesi de aldılar. Kongrenin Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde organize edilmesi sayesinde, öğrencilerimiz müze ziyareti yaparak tarihi ve entelektüel birikimlerini artırma şansı da buldu. Uluslararası İnsan Çalışmaları Kongresi, sosyal bilimlerin alanlarını kapsayan önde gelen bir uluslararası kongredir.

Kapadokya Üniversitesi Psikoloji Gününü Ürgüp Halkıyla Kutladı

Üniversitemiz öğrencileri Dünya Psikoloji Günü etkinlikleri kapsamında hafta sonu Ürgüp ilçe merkezinde çeşitli etkinlikler düzenledi. Pusula Psikoloji Topluluğu üyesi öğrenciler Ürgüp ilçe meydanında ve Ürgüp Belediyesi Turgut Özal Kültür Merkezinde çeşitli etkinlikler düzenleyerek Ürgüp halkıyla hem eğlendi hem de onlara ücretsiz danışmanlık hizmeti verdi.

Bölüm Pikniği

Psikoloji bölümü öğrencileri ve Dr. Öğretim Üyesi Ferihan Tanrıkut baharın gelişini Damsa Barajı'nda bir piknikle kutladı. Piknikte yerli halktan kişiler de psikoloji öğrencileri ve öğretim üyesi ile sohbet ederek sorunlarını danışma fırsatı buldu.

Kapadokya Üniversitesi Psikoloji Bölümü 20. Ulusal Psikoloji Kongresi'ndeydi!

Türk Psikologlar Derneği tarafından 15-17 Kasım 2018'de Ankara'da TED Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 20. Ulusal Psikoloji Kongresi'ne Kapadokya Üniversitesi Psikoloji bölümünden öğrenciler ile birlikte Dr. Öğretim Üyesi Ferihan Tanrıkut katıldı.

Psikoloji Bölümü Sinema Etkinlikleri

2018-2019 Akademik yılında Psikoloji Bölümü Sinema Etkinlikleri kapsamında Ölü Ozanlar Derneği, 8 Saniye, Kelebek Etkisi ve Bipolar filmleri izlendi. Psikoloji bölümü öğrencilerinin yanısıra diğer bölüm öğrencilerinin de katıldığı etkinliklerin ardından Psikoloji bölümü öğretim üyeleri tarafından filmler psikolojik açıdan tartışıldı. Tartışma kısmında öğrenciler sorularını da yöneltme şansı buldu. Sinema Etkinlikleri yeni akademik yılda birbirinden ilgi çekici birçok film ile devam edecek!

"Psikiyatri ve Psikoloji" Semineri

Psikiyatrist Dr. Ümit Boz Kapadokya Üniversitesi'nde Psikoloji bölümü öğrencileri ile buluştu ve "Psikiyatri ve Psikoloji" konulu bir seminer verdi. Öğrenciler seminer esnasında ve seminerden sonra Dr. Ümit Boz'a kendi problemlerini danıştılar.

"Genç Beyni ve Başarıda Doğru Bilinen Yanlışlar"

Üniversitemiz Psikoloji Bölüm Başkanı Ferihan Tanrıkut, eğitimde işbirliği protokolü yaptığımız Ürgüp Tesan Fen Lisesi öğretmen ve öğrenci velilerine "Genç Beyni ve Başarıda Doğru Bilinen Yanlışlar" konulu seminer verdi.