28 NİSAN LABORANTLAR GÜNÜ; PANDEMİDE LABORANT OLMAK ETKİNLİĞİ

28 Nisan Laborantlar Günü, KÜN Laboratuvar öğrencileri ve öğretim elemanları ile coşkuyla kutlandı. KÜN Mezunu olup pandemide hastanelerde aktif çalışan laborantların pandemide yaşadıkları zorlukları anlattıkları etkinlikte laborantların, sağlık sektöründeki önemlerine dikkat çekilirken '' Laborant Olmak'' başlıklı poster yarışmasında Patoloji ve Tıbbi Laboratuvar öğrencileri en iyi poster ödülünü almak için etkinlikte posterlerini sundular. Etkinlik, müzik eğlencesi ile son buldu.

LABORATUVARDA YAPILAN TAHLİLLER

Tıbbi Laboratuvar öğrencileri okulumuzun laboratuvarlarında hastanede yapılan tahlilleri öğreniyor. Mezun olduklarında istihdam edildikleri hastanelerde deneyimli personeller gibi çalışıyorlar.

MEZUNLARLA LABORANTLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Laborantlar Günü kutlaması mezun öğrencilerimizin katılımlarıyla daha anlamlı hale geldi. Kapadokya Üniversitesi, mezun öğrencilerle bağlarını koparmıyor...

''PANDEMİDE LABORANT OLMAK'' POSTER YARIŞMASI

28 Nisan Laborantlar Gününde düzenlenen ''Pandemide Laborant Olmak'' temalı poster yarışmasında, laboratuvar öğrencileri, laborantların pandemide yaşadıklarını en iyi anlatan posteri seçtiler. Tıbbi Laboratuvar programından Abdülkadir Yıldırım, en iyi poster ödülünü almaya hak kazandı. 

Tıbbi Laboratuvarda Lösemili Çocuklar Haftası

Tıbbi laboratuvar öğrencileri bu kez lösemili çocuklar için maske taktı. Dünyada 25-35 Mayıs tarihlerini kapsayan hafta Dünya lösemili Çocuklar Haftası olarak ülkemizde ise LÖSEV önderliğinde ek olarak 2-8 Kasım tarihleri de lösemili çocuklar haftası olarak kutlanmaktadır. Bu özel haftada Tıbbi laboratuvar öğrencileri özellikle lösemi ile savaşan bedenleri küçük ama yürekleri büyük olan çocuklarımıza bu savaşta yalnız olmadıklarını ve onları desteklediklerini göstermek için laboratuvar derslerinde bu kez de lösemili çocuklar için maske taktılar. Tıbbi laboratuvar programı olarak tüm dünyanın ve Türkiye'nin lösemili çocuklar haftasını kutluyor, lösemili çocuklarımızla birlikte sağlıklı ve mutlu gelecek nesillere ulaşmayı umut ediyoruz.