28 Nisan Dünya Laborantlar Günü

Üniversitemizin 'Patoloji Laboratuvar Teknikleri' programı öğretim elemanları ve öğrencileri 'Dünya Laborantlar Gününü' kutlamak için pasta kestiler.

Üniversitemizde “Radyolojide Yeni Ufuklar ve Radyasyon Güvenliği” Sempozyumu

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı tarafından gerçekleştirilen sempozyuma çeşitli üniversitelerden akademisyenler, sektörden teknikerler, çeşitli dernek ve kuruluşlar ile öğrenciler katıldı. Sempozyumda akademik sunumlar, bilimsel bildiriler ve sektörün gereklilikleri konuşuldu. Sempozyumun sonunda katılımcılara, katılım belgesi ve üniversitemizin katılımcılar adına TEMA Vakfı aracılığıyla yaptığı fidan bağışı için gönderilen teşekkür belgeleri takdim edildi.

ERASMUS Hayali Olanlar Buraya!

Kapadokya Üniversitesi, Diyaliz İngilizce Programı öğrencisiyim. 2019 ERASMUS Staj Hareketliliği kapsamında yaz stajımı Litvanya’da yapmaktayım. Litvanya’da yeni bir kültür tanıma ve sağlık alanındaki yeni gelişmeleri gözlemleme fırsatı buldum. ERASMUS’un sağladığı bu imkan ile uluslararası düzeyde eğitim alarak hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Üniversitemin sağlamış olduğu bu imkan için hem üniversiteme hem de bu süreçte destek olan hocalarıma teşekkür ederim. Hayallerinizi gerçekleştirmek Kapadokya Üniversitesinde çok daha kolay.

Diş Fırçalama Eğitimi Küçük Yaşlarda Başlar

Ağız Ve Diş Sağlığı Programı 1. Sınıf Öğrencileri, 2019 Yılı Bahar Döneminde Özel Bir Etkinlik Kapsamında Kreşteki Minik Yavrulara Etkili Diş Fırçalamayı Öğretti.

Elektronörofizyoloji Programı Öğrencileri, Teknolojiyle İç İçe

Yüksek Teknolojili Cihazlar Eşliğinde, Uygulama Alanında Öğrencilerimiz Mesleğin İnceliklerini Hem Öğreniyor Hem Uyguluyor.

Patoloji Laboratuvarından Renkli Kareler

Mikroskobik İncelemelerin Kuruboya ile Resmedilmesi, Ortaya Eğlenceli Görseller Çıkarabiliyor.

Kapadokya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Doğa Sporları Dersi

Doğa Sporları Dersi Kapsamında 09.04.2019 ve 16.04.2019 Tarihinde 40 Kişi İle Gerçekleştirmiş Olduğumuz Bisiklet Etkinliği Kapsamında Damsa Barajına (5km) Ve Üzengi Vadisi (3km) Bölgesinde Bisiklet Turu Gerçekleştirildi.

Mehtap BİLGİN, Nida VAYVAYLI, Abdurrahman TAŞ & Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Kapadokya Üniversitesi, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programı 2018 yılı mezunlarıyız. Tıbbi Laborant olarak sağlık sektöründe çalışmaktayız. İşe başladığımız ilk günden itibaren okulda edindiğimiz bilgiler ve beceriler sayesinde çalıştığımız kurumda ön plana çıkmayı başardık. Okulda 2 yıl boyunca aldığımız eğitimlerle ilgili olarak hocalarımız; ‘’ siz mezun olduğunuzda 1 yıl tecrübeli bir laborant olarak işe başlayacaksınız’’ derlerdi. Bunu o zamanlar değil ama çalışmaya başladığımız zaman çok iyi anladık.Çünkü iş hayatına atıldığımız günden itibaren Tıbbi Laboratuarlarda yapılan rutin tetkikleri biz zaten okulda öğrenmiş ve uygulamıştık. Bu bizi diğer laborantlardan farklı kılan en önemli husustu. Bundan dolayı bizi böyle bir bilgi birikimiyle ve beceri ile donatan değerli hocalarımıza ve böyle etkin bir eğitim alma imkanı veren Kapadokya Üniversitesine gönülden teşekkür ederiz.

SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR!

Psikolog Sinem ÖZHAZİNEDAR, sağlık çalışanlarının en büyük problemlerinden biri olan sağlıkta şiddet konulu konferansında 'Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı' öğrencilerine şiddet olaylarını önlemek için yapabileceklerinin yanı sıra; öfke kontrolü, stres yönetimi, kaliteli yaşam becerileri, iş ortamında iletişim ve beden dili ile motivasyon konularında uygulamalı anlatım gerçekleştirmiştir.

Eğitim Esnasında İlk ve Acil Yardım Programı Öğrencilerimiz

Aldıkları eğitimi hayatın her alanına uyguluyorlar. Çünkü yapacakları küçük müdahalelerle büyük farklılıklar yaratacaklarının farkındalar.

Dişçi Koltuğuna Oturmak Gerçekte Olduğu Kadar Korkunç Mu?

Ağız Ve Diş Sağlığı Programı 2. Sınıf Öğrencileri Uygulama Laboratuvarından Kareler

İlk ve Acil Yardım Programı 1. Sınıf Öğrencilerinin En Sevdiği Kış Aktivitelerinden Biri: Erciyes'te Kayak Yapmak

İç Anadolu'nun Sert Geçen Kış Aylarını Fırsata Çevirmeyi Bilen Öğrencilerimiz, Erciyes Dağında Karın Tadını Çıkarıyor.

Mesleğe Adım Adım

Odyometri Öğrecileri, Sahada Görecekleri Çalışmaları 1. Sınıftan İtibaren Uygulama Laboratuvarında Tatbik Etme İmkanı Buluyor.