Üniversitemizde “Radyolojide Yeni Ufuklar ve Radyasyon Güvenliği” Sempozyumu

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı tarafından gerçekleştirilen sempozyuma çeşitli üniversitelerden akademisyenler, sektörden teknikerler, çeşitli dernek ve kuruluşlar ile öğrenciler katıldı. Sempozyumda akademik sunumlar, bilimsel bildiriler ve sektörün gereklilikleri konuşuldu. Sempozyumun sonunda katılımcılara, katılım belgesi ve üniversitemizin katılımcılar adına TEMA Vakfı aracılığıyla yaptığı fidan bağışı için gönderilen teşekkür belgeleri takdim edildi.

28 Nisan Dünya Laborantlar Günü

Üniversitemizin 'Patoloji Laboratuvar Teknikleri' programı öğretim elemanları ve öğrencileri 'Dünya Laborantlar Gününü' kutlamak için pasta kestiler.

''Tıbbi Laboratuvar Teknikleri'' Programı Öğrencileri TÜBİTAK Üniversiteler Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında

Sağlık programları öğrencilerinin, hem laboratuvar pratikleri hem de hastane stajlarında gördükleri klinik uygulamalar; onları kanıta dayalı uygulamalar doğrultusunda çeşitli araştırma projeleri geliştirmeye yöneltmiştir. Bununla ilgili olarak Tıbbi Laboratuvar programı 1. sınıf öğrencilerimiz Kadir Can Kızıloğlu ve Hatice Şener ‘’Porter Koruyucu Kapaklı Enjektör’’ konulu projeleri ile Erciyes Üniversitesi’ nin ev sahipliği yaptığı 2019 yılı 2242 TÜBİTAK Üniversiteler Arası Araştırma Projeleri yarışmasında yarı finale yükselmeyi başarmışlardır.

ERASMUS Hayali Olanlar Buraya!

Kapadokya Üniversitesi, Diyaliz İngilizce Programı öğrencisiyim. 2019 ERASMUS Staj Hareketliliği kapsamında yaz stajımı Litvanya’da yapmaktayım. Litvanya’da yeni bir kültür tanıma ve sağlık alanındaki yeni gelişmeleri gözlemleme fırsatı buldum. ERASMUS’un sağladığı bu imkan ile uluslararası düzeyde eğitim alarak hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Üniversitemin sağlamış olduğu bu imkan için hem üniversiteme hem de bu süreçte destek olan hocalarıma teşekkür ederim. Hayallerinizi gerçekleştirmek Kapadokya Üniversitesinde çok daha kolay.

Diş Fırçalama Eğitimi Küçük Yaşlarda Başlar

Ağız Ve Diş Sağlığı Programı 1. Sınıf Öğrencileri, 2019 Yılı Bahar Döneminde Özel Bir Etkinlik Kapsamında Kreşteki Minik Yavrulara Etkili Diş Fırçalamayı Öğretti.

Gerçeğini Aratmayan Ameliyathane Laboratuvarımız

Ameliyathane başka bir mekandır, başka bir tutku! Güneşi görmeyenlerin, dışarıda havanın nasıl olduğunu bilmeyip, havalandırmadan soluduğu oksijeni bile bir maske ardından solumak zorunda olanların ama insanlara bir nebze faydalı olmanın verdiği keyifle ameliyathaneden çıkmak istemeyenlerin dünyasıdır.

Elektronörofizyoloji Programı Öğrencileri, Teknolojiyle İç İçe

Yüksek Teknolojili Cihazlar Eşliğinde, Uygulama Alanında Öğrencilerimiz Mesleğin İnceliklerini Hem Öğreniyor Hem Uyguluyor.

Patoloji Laboratuvarından Renkli Kareler

Mikroskobik İncelemelerin Kuruboya ile Resmedilmesi, Ortaya Eğlenceli Görseller Çıkarabiliyor.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu Doğa Sporları Dersi

'Doğa Sporları' dersi kapsamında 09.04.2019 ve 16.04.2019 tarihinde 40 kişi ile gerçekleştirmiş olduğumuz bisiklet turu etkinliği kapsamında Damsa Barajı (5km) ve Üzengi Vadisi (3km) bölgesinde bisiklet turu gerçekleştirildi.

Mezun Öğrencimiz Hocalarımız Tarafından Ziyaret Edildi

Kapadokya Üniversitesi Optisyenlik Programından 2018 yılında mezun oldum. 2019 yılının Ocak ayında kendi mağazamı açtım. Zaman zaman zorluklarla karşılaşmama rağmen, aldığım eğitim ve azmimle bu zorlukların üstesinden gelmeyi başardım. Mağazamızı açtıktan sonra hocalarımız ziyarette bulundu. Kapadokya Üniversitesine ve tüm hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Optisyenlik Program Mezunu Öğrencimizin Başarı Hikayesi

Kapadokya Üniversitesi Optisyenlik Programından 2018-2019 yılında mezun oldum. Sektörde bu alanda uzun yıllar alaylı olarak çalıştım. Kişisel ve mesleki gelişimime katkı sağlayacağını düşünerek bu programı okumaya karar verdim. Sektördeki tecrübelerimi akademik başarıyla da destekleyerek hizmetimi daha nitelikli sunmaya başladım. Bu anlamda gelişimime destek veren üniversitemizin akademik, idari çalışanlarına ve hocalarıma teşekkür ederim. İyi ki bana yön verdiniz.

Fizyoterapi Uygulama Eğitimi

Fizyoterapi Programı öğrencileri, ağrı kesici fizik tedavi yöntemlerinden olan TENS'in (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) etkilerini sahaya çıkmadan önce donanımlı laboratuvarlarımızda kendi üzerinde deneyimleme şansına sahip oluyorlar.

Mehtap BİLGİN, Nida VAYVAYLI, Abdurrahman TAŞ & Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Kapadokya Üniversitesi, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programı 2018 yılı mezunlarıyız. Tıbbi Laborant olarak sağlık sektöründe çalışmaktayız. İşe başladığımız ilk günden itibaren okulda edindiğimiz bilgiler ve beceriler sayesinde çalıştığımız kurumda ön plana çıkmayı başardık. Okulda 2 yıl boyunca aldığımız eğitimlerle ilgili olarak hocalarımız; ‘’ siz mezun olduğunuzda 1 yıl tecrübeli bir laborant olarak işe başlayacaksınız’’ derlerdi. Bunu o zamanlar değil ama çalışmaya başladığımız zaman çok iyi anladık.Çünkü iş hayatına atıldığımız günden itibaren Tıbbi Laboratuarlarda yapılan rutin tetkikleri biz zaten okulda öğrenmiş ve uygulamıştık. Bu bizi diğer laborantlardan farklı kılan en önemli husustu. Bundan dolayı bizi böyle bir bilgi birikimiyle ve beceri ile donatan değerli hocalarımıza ve böyle etkin bir eğitim alma imkanı veren Kapadokya Üniversitesine gönülden teşekkür ederiz.

Patoloji Laboratuvarında ''Mikrobiyoloji Uygulamaları''

Okulumuz Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programında okutulan Mikrobiyoloji Uygulama dersi, ülkemizin diğer üniverisitelerinde var olan Patoloji laboratuvar teknikleri programına göre en güçlü yanlarımızdandır. Çünkü, Patoloji Laboratuvar Teknikleri programı öğrencisi klinik mikrobiyoloji laboratuvarında uygulanan rutin tetkiklere hakim bir şekilde mezun olarak tıbbi laboratuvarlarda çalışabilme avantajına sahip olmaktadır.

SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR!

Psikolog Sinem ÖZHAZİNEDAR, sağlık çalışanlarının en büyük problemlerinden biri olan sağlıkta şiddet konulu konferansında 'Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı' öğrencilerine şiddet olaylarını önlemek için yapabileceklerinin yanı sıra; öfke kontrolü, stres yönetimi, kaliteli yaşam becerileri, iş ortamında iletişim ve beden dili ile motivasyon konularında uygulamalı anlatım gerçekleştirmiştir.

İlk ve Acil Yardım Programı

Öğrencilerimiz teorik dersler ile edindiği bilgileri Kapadokya Üniversitesine ait uygulama ambulansında pratiğe dökme imkanı bulmaktadırlar.

İşe Alım Mülakatlarında Önde Olmak İsteyenler Buraya!

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programında bulunan Klinik Mikrobiyoloji, Klinik Biyokimya, Hematoloji, İmmünolojik Yöntemler, Patoloji dersleri teorik olmanın yanında uygulamalı olarak yürütülmektedir. Bu derslerin uygulamaları sağlık sektörününklinik laboratuvarlarında uygulanan manuel tektik ve protokollerle birebir örtüşmektedir. Kapadokya Üniversitesi öğrencilerimiz hastanelere giriş mülakat sınavlarında rakiplerine göre çok daha avantajlı olarak mezun olmaktadır.

Eğitim Esnasında İlk ve Acil Yardım Programı Öğrencilerimiz

Aldıkları eğitimi hayatın her alanına uyguluyorlar. Çünkü yapacakları küçük müdahalelerle büyük farklılıklar yaratacaklarının farkındalar.

Sağlıklı Böbrek: Sağlıklı Hayat!

Her yıl Mart ayının ikinci Perşembesi Dünya Böbrek Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya Böbrek Günü çerçevesinde böbrek sağlığı ve hastalıkları konusunda toplum bilincini artırmak, erken tanının önemini vurgulamak ve kronik böbrek hastalığının insan sağlığı ve ülke ekonomisi üzerindeki ağır yükü hakkında halkı bilgilendirmek amacıyla "Sağlıklı Yaşam İçin Böbreklerinizi Koruyunuz" teması ile Nevşehir Forum AVM işbirliğinde ''Diyaliz'' Programı öğrencilerimizle etkinlik düzenlenmiştir.

İlk ve Acil Yardım Programı 1. Sınıf Öğrencilerinin En Sevdiği Kış Aktivitelerinden Biri: Erciyes'te Kayak Yapmak

İç Anadolu'nun Sert Geçen Kış Aylarını Fırsata Çevirmeyi Bilen Öğrencilerimiz, Erciyes Dağında Karın Tadını Çıkarıyor.

Mesleğe Adım Adım

Odyometri Öğrecileri, Sahada Görecekleri Çalışmaları 1. Sınıftan İtibaren Uygulama Laboratuvarında Tatbik Etme İmkanı Buluyor.