Matematik Atölyesi Öğrencileri Zeka Oyunları (28.10.2018)

Çocuklar Matematiği Zekâ Oyunlarıyla Öğreniyor . . . . . . . . . . . ...

Kapadokya Üniversitesinin projesi olan Matematik Atölyesi, Nevşehir’de yaşayan çocuklara zekâ oyunlarıyla matematiği öğretmeye devam ediyor.

Kapadokya Üniversitesi ile Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sonrasında Kapadokya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi koordinatörlüğünde faaliyete geçen Matematik Atölyesi, Nevşehir’deki okullarda eğitim gören ve sınavla seçilen 50 öğrenciye hafta sonları Mustafapaşa’daki tarihi Hacı Şakir Paşa Medrese binasında eğitim vererek öğrencilerin matematiksel düşünme becerilerini geliştiriyor.

Matematik atölye eğitiminin bir saatinde Türk Zekâ ve Strateji oyunu olan Mangala oyunları, diğer iki saatinde ise hazırlanan özel müfredat çerçevesinde öğrenmeyi öğrenmek temasıyla eğitim verildiğini belirten Kapadokya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Yıldız, bu yıl ortaokul 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik 84 saat eğitim verecek matematik atölyesine gelecek öğretim yılında 8. sınıf öğrencilerinin de dahil edileceğini açıkladı.