Eczane Hizmetleri Programı öğrencileri Nevşehir Devlet Hastanesi Eczanesini gezerek uzman eczacılardan eczanenin işleyişi ve düzeni hakkında bilgi aldılar. Nevşehir Devlet Hastanesi Eczane Birim Sorumlusu Eczacı Esma Yıldırım'a ve birimde bulunan diğer eczacılara katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
Eczane Hizmetleri Programı öğrencileri mesleklerini sahada öğreniyor. Gezimizde öğrencilerimiz Nevşehir ilindeki Alliance Healthcare ve Nevzat Ecza Depoları ziyaret edilerek ilaçların depolanması ve temini hakkında bilgi sahibi oldular.
Eczane Hizmetleri Programı öğrencileri 20 Mayıs günü Selçuk Ecza Deposu’na yapılan gezide ilaç depolarının iş dağılımı, işleyiş mekanizması, bölümleri, sipariş kabulü ve hazırlanışı, sevkiyat konuları hakkında bilgi edindiler. Öğrencilerimize bu değerli fırsatın sunulmasında katkıda bulunan Selçuk Ecza Deposu Nevşehir Bölge Müdürü Musa Kavun'a, Selçuk Ecza Deposu Bölge Müdürü Yalçın Çağlar'a ve Uzman Eczacı Mustafa Kurtdoğan'a teşekkür ederiz.