Diyaliz Hastalarında Sık Görülen Enfeksiyonlar

Diyaliz programı öğrencilerimiz Enfeksiyon Hastalıkları dersi kapsamında "Diyaliz Hastalarında Sık Görülen Enfeksiyonlar" ile ilgili eğitim düzenlediler. Bu eğitimde öğrenciler hastane uygulamaları sırasında karşılaştıkları enfeksiyonları paylaştılar. Ayrıca enfeksiyon kontrolü için alınması gereken önlemlerle ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Proje Ödevi Sunumu

2021-2022 Akademik yılı Diyaliz Uygulamaları II dersi kapsamında diyaliz programı öğrencilerimiz hazırlamış oldukları proje ödevlerinin sunumunu gerçekleştirdiler.

Hemodiyaliz Uygulamaları

Diyaliz programı öğrencileri hemodiyaliz tedavisi ile ilgili gerekli bilgi ve becerileri Kapadokya Üniversitesi bünyesinde yer alan diyaliz laboratuvarı içerisinde öğrenmektedir. Diyaliz laboratuvarında yer alan ekipmanlarla öğrenciler birebir uygulama yapma fırsatı bulmaktadır.

II. Diyaliz Sempozyumu

Kayseri Üniversite ve Kapadokya Üniversitesi işbirliği ile Dünya Böbrek gününde "Böbrek Sağlığını Koruma" teması ile II. Diyaliz Sempozyumu gerçekleştirilmiştir. Sempozyum programında Uzm. Dr. Tuğba YILMAZ "Böbrek Sağlığı ve Beslenme", Uzm. Dr. Cihan Uysal "Böbrek Sağlığı ve İlaçlar", Öğr. Gör. Kadirhan Doğan "Böbrek Sağlığı ve Fiziksel Aktivite, Dr. Pınar Kılıç Keçiören "Böbrek Sağlığı ve Kronik Hastalıklar" hakkında konuşma yapmışlardır. Geniş ölçüde katılım sağlanan sempozyumda öğrencilerimiz de sorularıyla katkı sağlamıştır.

Fresenius Medical Care ile Sektör Buluşması

Her yıl mart ayında düzenlediğimiz Fresenius Medical Care ile Sektör Buluşması 9 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Sektör buluşması kapsamında FMC Ülke Başhemşiresi sayın Rabia Papila toplantımıza iştirak etmiştir. Bu toplantıda öğrenciler sektör ile ilgili sorularını sorma imkanı bulmuştur. Öğrencilerin mezuniyet sonrasında iş başvurusu yaparken dikkat etmesi gerekenler ve sektörün beklentileri hakkında bilgilendirme yapılmıştır.